Péče o čerstvé tetování je otázkou hygieny a správné péče 🙂

Chraňte ho před přímým sluncem, koupáním /sprcha je samozřejmě v pořádku/, saunou, prašným prostředím, nečistotou, extrémními výkony spojené s pocením. U koupání se bavíme cca o 2-3 týdnech, u slunce i déle. Záleží, jak se kdo hojí. Až se objeví stroupky, pokožka je suchá, můžete se koupat, pořád ale myslete na přímé slunce i když je tetování zahojené. Platí tady – tetování chránit celoročně před přímým sluncem kvalitními opalovacími prostředky s ochranou před UVA a UVB zářením a minimálním faktorem 50. Aby pigment neblednul. Slunce pigment totiž „vytahuje“ Znáte to, jako když pověsíte na přímě slunce barevné prádlo? 

Před každým novým tetováním je taky dobré myslet na to, jaké jsou tvoje aktivity potom. Čerstvě potetovaná kůže je otevřená a snadno se do ní dostanou nečistoty nebo bakterie a zánět nikdo nechce.

  1. Pokud volíte po tetování jen potravinářskou folii, sundáte ji hned po příchodu domů. Antibakteriálním mýdlem ošetříte, osušíte čistým ručníkem – nebo necháte uschnout a pak namažete jemnou vrstvou – bez nánosu krému. Nechte, co nejvíce kůži dýchat, nebo alespoň mějte volné oblečení. První dny můžete sledovat barevný výpotek, který je v pořádku. Jakmile se tetování zatáhne, bude výpotek pryč. První 2-3 dny doporučuji mydlit několikrát denně, poté namazat tenkou vrstvou. A další dny postupně mydlíte méně a mažete více. Takže čím více je suchá kůže, tím více mažete – kůže si o to přímo říká 🙂
    Hygiena narušené integrity kůže je opravdu nutná dodržovat. Rady spolu procházíme na konzultaci a znovu při tetování.
  2. Pokud volíte po tetování ochrannou dermo folii – „náplast“ – sundáte ideálně po 12-24h max a dál pečujete stejně, jako u bodu 1. Folie je dermatologicky testovaná a antibakteriální. Zajišťuje nejvyšší ochranu těsně po tetování. Nedoporučuji akorát tehdy, když je někdo alergický na náplast. Což jsem tak trochu já – i když jen lehce a vím, že jeden zákazník taky :)) Jsou to výjimečné případy, kdy se pak může objevit vyrážka a svědění.
  3. Ode mě po tetování dostáváte vždy dózičku s hojivým krémem s přírodní kosmetiky a když vám dojde sáhněte po bambuckém másle. Mají například v DM drogerii. 

Váš tatér určitě poskytne podrobnější informace před tetování i po něm.
Chybí Vám tu něco zmínit nebo je něco nejasné? Určitě se ptejte. Ráda doplním 🙂

Barevné dny. Terez 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.

Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.