Pokud ano, má to svá ale! 🟡

Tetování má svůj proces hojení nejen v létě. V létě je navíc potřeba myslet na slunce, teplo, pocení. Jaké období je pro Tebe nejlepší zjistíš po konzultaci s tatérem. Rozhodnutí je ve finále vždy na Tobě. Za své rozhodnutí přebíráš zodpovědnost. Prosím, mysli na to 🙂 Tatér/tatérka Ti poradí a vysvětlí vše potřebné.. Rozhodně jsou lepší měsíce na tetování než ty letní. A samozřejmě platí mazat zahojené tetování ochranným krémem UV 50. 

Kromě doporučené péče před a po tetování, kterou s Vámi vždy procházím na konzultaci, je dobré mít na mysli pobyt na slunci (UV záření, pozor aj na solárko), koupání a jiné aktivity venku. Pocení, saunování, imunita, psychika, fyzička a cyklus u žen. To vše má vliv na kvalitu hojení, která trvá 2-3 týdny. S úplným zahojením i 30 dnů. Kdo už tetování má, tak určitě zná své reakce a dobu hojení a ví, co si může dovolit. Rozhodně je dobré myslet na to, že pokud tetování v létě chceš, nepojedeš se hned potápět k mořu a slunit se, že :)) Pokud trávíš hodně času venku na sluníčku, plánuješ dovolenou u vody atd., najdeš určitě jiný vhodný termín na tetování, než ten letní. V teple se hojíme zkrátka pomaleji/hůře. Možná jsi ale typ člověka, který se v létě dostatečně chrání před přímým sluníčkem před i po tetování a to po dobu nutnou. 

SHRNUTÍ:
– čerstvé tetování je potřeba chránit před přímým sluncem ideálně až 5 týdnů 
– koupání po 2-3 týdnech (až stroupky zcela zmizí)
– dodržuj doporučenou hygienu (po tetování je kůže otevřená a je potřeba se o ni starat)
– po zahojení vol ochranný krém UV50
– opálená kůže také není vhodná k tetování 

Pokud zvažuješ tetování v létě, konzultuj své následující aktivity se svým tatérem, tatérkou. Na trhu je totiž NOVINKA, která v těchto slunných měsících pomáhá s hojením díky patentované folii, která chrání před UV zářením. Nový, ultra tenký, prodyšný, certifikovaný zdravotnický produkt pro optimální hojení. Zase netestované na zvířatech a 100 % vegan.

Pokud Tě ještě něco napadá, prosím napiš. Díky :)⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Barevné dny přeje Tereza a #tetujidekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.

Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.