Co je – kdo je By Terez?
Značka nadšené tvůrkyně, milovnice barev a barevného oblečení, akvarelu a všech možných technik. A také mámy dvou dítek. Nebo tří, když počítáme i By Terez…

Kde se vzala By Terez?
Projekt přišel na svět před šesti lety. Chvilku poté, co můj malý Toník (2012). Kreslila a malovala jsem už dlouho… Ale až na mateřské jsem začala svým dílkům dávat fyzickou formu – malovanými tričky jsem obdarovávala své blízké už na škole. A ti se pochlubili svým známým a už to jelo.
Na výtvarno nemám žádný diplom. Techniky zkouším, sbírám… Jak jde čas, učím se sama a testuji stále nové. Prostě ráda kombinuji. I proto jsem se rozhodla tvořit v limitovaných edicích a malých sériích tisku. Abych mohla pořád zkoušet něco nového a překvapovat vás. Jsem s Vámi v kontaktu 🙂 

Za čím si stojím?
Svůj život se snažím žít v souladu. S okolím, s přírodou… Proto pracuji především s ekologickými a etickými materiály. V mém oblečení budete jako v eko-bavlnce. Vím totiž, odkud pochází. A jsem hrdá na to, že ho pro vás šijí české švadlenky podle mých představ.

Kdo si obleče kousek By Terez?
Uspokojím všechny, kdo se nebojí rozsvítit ulice, parky a hřiště odvážnými designovými kousky oblečení. Tvořím pro ty, kdo milují barvy a zajímavé kombinace, nezvyklé střihy a neomezenou energii.

Kde se to (ve mně) bere?
Ráda rozpíjím akvarel na papíře a nevyzpytatelnost jeho barev pak přenáším do designu vlastních látek. Za pomoci úžasné grafičky Haničky /Soleille Art/ barevný svět fleků dostanu do PC pro potřebné úpravy a doplňuji dalšími kresbami, až vznikne látka, ze které nechávám šít pohodlné oblečení. Celý proces je na dlouho trať, věřte týdny. Někdy i déle. To je samotný příběh.

V pozadí ale nestojí ani další techniky! Kdo bude pozorný, najde v mé nabídce i oděvy zdobené ruční kresbou a malbou, sítotiskem, digitální tiskem a třeba i razidlem.

Kde tvořím?
Zatím ve své malé dílně doma.. Časem určitě poporoste, jako děti.

Šušká se, že něco chystám… Co to bude?
Letos budou přibývat nové designy látek.  V podobě bavlněného úpletu, teplákoviny, plátna, softshellu, směsi polyesteru, šifonu, saténu, ale třeba i funkčního PES úpletu na legíny. A možná i jiné… Záleží na to, co se vám bude líbit.

Nově si budete moci koupit látku v metráži pro vlastní projekty. Takže místo šatů, mikin v mém podání se z ní může ve vašich rukách vyklubat třeba polštář. Moc se těším, až uvidím, k čemu všemu látka inspirovala!

Udělaly mi radost vaše zprávy, že byste se chtěli s obrázky těšit i jinak než jen na tričku. Mé kresby si už brzy budou moci najít cestu na vaše zdi. Těšte se se mnou na tisk na dřevě! Mé motivy si s přírodním materiálem rozumí. 

Co pro vás můžu udělat, když pěkně poprosíte?
Ráda nakreslím motiv na přání – na šaty, na obrázek na zeď nebo na svatební oznámení. Neslibuji rychlé dodání. Ale dodám svůj pohled, energii a originalitu. Cena je vždy individuální.

Nejnovější výtvory a zážitky na Facebooku a Instagramu By Terez

Krásné a barevné dny, Terez – By Terez

 

Původ a certifikáty metráže:
Autorské látky mají mezinárodní certifikát Oeko-Tex® Standard 100, třída I,  vybrané látky český certifikát TZÚ  či atest pro děti do 3 let, uvedeno u jednotlivých látek. Původ EU, ČR, SK. Značka Stella/Stanley Belgie. Vzniká recyklací z přebytků látek z módního průmyslu. Tisk ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.

Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Menu